Garland RGG 41

Reklama

Péče o domácí spotřebiče – jak správně čistit myčku nebo kávovar?

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

24.10.2015

Když si pořídíme domů nový elektrický spotřebič, očekáváme od něj, že nám bude dlouho a dobře sloužit. Jenomže často zapomínáme se těmto domácím pomocníkům za jejich práci odvděčit alespoň tou základní údržbou. Pak se ale nemůžeme divit, že musíme volat opraváře, nebo spotřebiče rovnou odepsat. Čím a jak často je tedy dobré je čistit?

Kdy se pustit do čištění?

Frekvence čištění některých domácích spotřebičů je dána tím, jaké je složení vody, kterou používáme a jaká je její tvrdost. Jde zejména o pračky, myčky nádobí či varné konvice, které jsou s vodou v přímém kontaktu. Pak jsou tu spotřebiče, jako je chladnička, mikrovlnná trouba či odsavač par, u nichž je důležité to, jak moc je používáme a od toho by se měla odvíjet intenzita naší péče.

Volte speciální prostředky

Při údržbě daného domácího spotřebiče bychom se vždy měli držet uživatelského návodu, který je u něj přiložen. Vyzkoušet můžeme nejrůznější osvědčené domácí čističe, jako je ocet nebo kyselina citrónová, ale někdy je mnohem lepší sáhnout po prostředcích, které jsou speciálně určeny pro čištění konkrétního spotřebiče.

Jak pečovat o konkrétní spotřebiče?

Pračka
Základem v péči o pračku je pravidelné čištění filtru, které bychom měli provádět několikrát ročně, ideálně co 3 měsíce. Nejde o nijak náročnou činnost, u každé pračky je však postup čištění filtru jiný, proto je dobré pracovat podle návodu. Pravidelným čištěním filtru předejdete jeho poškození a případným poruchám. Po každém praní bychom měli otřít manžetu pračky, aby nedocházelo ke vzniku plísní a zápachu. Otřít manžetu je nutné zejména v případě, kdy víte, že pračka bude delší dobu v nečinnosti. Alespoň jednou měsíčně bychom měli věnovat pozornost očištění dávkovacího šuplíku – zásobníku na prací prostředky. Usazují se na něm zbytky prášků, pracích gelů a aviváží a tyto usazeniny mohou způsobit na prádle nevzhledné fleky.

V závislosti na tvrdosti vody je třeba občas provést i odvápnění pračky. Pokud bychom to nedělali a máme doma tvrdou vodu, zanesení topného tělesa vodním kamenem na sebe nenechá dlouho čekat. Poté dojde k lokálnímu přehřátí a nevratnému poškození topného tělesa. Pokud při zapnutí pračky cítíme nepříjemný zápach, je třeba vyčistit buben. Na ten je možné použít speciální prostředky, ale stejně účinný je i hrnek octa či kyselina citrónová. Do bubnu pračky vložíme starý hadr, který nečistoty pohltí, a zapneme vyvařovací program. Životnost pračky tak bude opět o nějaký ten pátek prodloužena.

Myčka
Než vložíme nádobí do myčky, měli bychom z něj vždy odstranit zbytky jídla, protože myčka nemá možnost se sama těchto zbytků zbavit. Odstranění zbytků jídla kyselé povahy zamezí také vzniku koroze v myčce. Dále je třeba pravidelně doplňovat do myčky speciální sůl, která zamezí vytváření matných povlaků na nádobí vlivem nadměrné tvrdosti vody. Sůl je dobré doplňovat i v případě, že používáme na mytí tablety, které sůl již obsahují. V případě, že používáme tablety bez leštidla, musíme do myčky také pravidelně doplňovat leštidlo. Pravidelně čistíme také filtry a celý prostor myčky. Jednou za dva měsíce je tak vhodné použít speciální čistič myčky, který důkladně vyčistí veškeré části tohoto spotřebiče.

Sušička
Sušička je vybavena několika filtry a ty je nutné udržovat v čistotě, aby spotřebič fungoval správně a bez problémů. U každého typu sušičky jsou dané filtry umístěny jinde. Každá sušička má však jeden základní filtr a ten je nutné vyčistit po každém sušení. Ostatní filtry je pak dobré čistit tak často, jak doporučuje výrobce. Je také třeba dbát na to, aby se v sušičce nenahromadila přílišná vrstva uvolněných vláken. Vlhkým hadříkem bychom měli po každém použití přetřít těsnění dvířek.

Chladnička a mraznička
Chladnička je jeden z nejnamáhanějších domácích spotřebičů, proto je třeba mu věnovat dostatek pozornosti. Vzhledem k tomu, že do ní ukládáme potraviny, měli bychom alespoň jednou měsíčně vyndat a vyčistit veškeré šuplíky a poličky. Omyjeme je teplou mýdlovou vodou a dosucha utřeme. Důležité je také vytřít interiér chladničky a vnitřní část dveří a to nejlépe čistým hadříkem s teplou vodou a prostředkem na nádobí. Stejně pak postupujeme i při čistění mrazáku, který je však třeba nechat před čištěním odmrazit (pokud nemáme mrazák s beznámrazovou technologií). Námraza zvyšuje spotřebu, proto je třeba se jí zbavit alespoň dvakrát do roka.

Důležité je u chladničky vyčistit i odtokový kanálek nacházející se na její zadní straně, který odvádí vodu ze spotřebiče. Zamezíme tak jeho případnému ucpání. Kondenzátor, který se nachází na zadní straně, umýváme v závislosti na jeho zašpinění a nejlépe ve chvíli, kdy odmrazujeme celý spotřebič. Alespoň jednou ročně opatrně, ale důkladně, očistíme chladič lednice od prachu, protože prach omezuje ochlazování. Také těsnění chladničky je vhodní čas od času opláchnout teplou vodou.

Mikrovlnná trouba
Do mikrovlnné trouby vkládáme pouze nádobí určené pro mikrovlnné trouby - nesmí obsahovat kovy, či pokovené zdobení. Potraviny je třeba ohřívat vždy přikryté plastovým poklopem, aby se jejich kusy při ohřevu nedostaly až na tukový štítek. Pokud by došlo k jeho poškození, mohl by být nenávratně poškozen celý spotřebič. Vnitřní prostor mikrovlnné trouby je pak vhodné pravidelně čistit prostředkem určeným na nerezový povrch či speciálním čističem na mikrovlnné trouby.

Vysavač
Sáčkové vysavače nesmí být používány k vysávání hrubých nečistot, stavebního prachu, vody, mokrých předmětů apod. Mohlo by dojít ke kompletnímu ucpání filtračního systému, následnému přehřátí motoru a v krajním případě i zahoření přístroje. U sáčkových vysavačů je potřeba pravidelně měnit sáčky, u bezsáčkových vysavačů pak vyprazdňovat zásobník na prach. Sáčkové, bezsáčkové i robotické vysavače jsou vybaveny vzduchovými filtračními částmi, které se po čase používání zanesou jemným prachem. V takovém případě je vhodná výměna všech vzduchových filtrů (motorový, HEPA a další filtry). Při běžném používání v domácnosti se standardně doporučuje měnit filtry cca 1x za půl roku.

Rychlovarná konvice
Jak často je třeba čistit rychlovarnou konvici, závisí především na tvrdosti vody a také četnosti používání. Pokud máme doma tvrdou vodu, je nezbytné konvici pravidelně odvápňovat. Nejenže vodní kámen, který se na dně varné konvice usazuje, nevypadá nijak vábně, způsobuje také vyšší spotřebu elektrické energie a ohřev vody je pomalejší. Nutnosti odvápňování je možné se vyhnout nákupem filtrační konvice. Voda z ní je velmi chutná a neobsahuje vodní kámen. Běžnou rychlovarnou konvici, zejména s topnou spirálou na dně, je třeba pravidelně dezinfikovat – v prodeji jsou speciální odvápňovače, které se nalijí do konvice (tak, aby byla spirála ponořena) a obsah konvice se nechá několikrát přejít varem. Poté je třeba rychlovarnou konvici jen vypláchnout. Speciální přípravek na odvápnění může nahradit také ocet či kyselina citrónová rozpuštěné ve vodě. Dezinfekci varné konvice je třeba provádět vždy, když je varná spirála zanesena.

Trouba
Kdo má doma troubu s pyrolytickým čištěním, jednoduše jen zapne čisticí program a počká, až se vnitřek trouby sám vyčistí. Zahřátí trouby na 500 stupňů Celsia způsobí, že se veškeré připečené zbytky jídla spálí na prach. Jakmile trouba dokončí cyklus a vychladne, stačí vzít vlhkou utěrku a popel setřít. Na údržbu běžné trouby je třeba si pořídit některý z profesionálních výrobků pro hloubkové čištění trub. Odstraňují mastnotu a nánosy uvnitř trouby bez nutnosti drhnutí.

Varná deska
Během vaření se občas stane, že nám „uteče“ obsah hrnce, nebo že olej z pánve zastříká celé nejbližší okolí. Znečištěnou desku je po každém vaření třeba vyčistit. Nejprve speciální škrabkou odstraníme tvrdé usazeniny a vodní kámen a poté povrch očistíme speciálním prostředkem na sklokeramické desky.

Digestoř
U digestoří je nezbytné pravidelné čištění a výměna filtrů. Životnost recirkulačních filtrů bývá cca 6 měsíců až jeden rok, samozřejmě vždy záleží na tom, jak často a intenzivně vaříme. Jakmile se nám bude zdát, že filtr nepohlcuje pachy a ty se vrací do místnosti, je čas na jejich výměnu. Pozornost je třeba věnovat také protihlukovým kovovým filtrům, kterými je dnes vybavena téměř každé digestoř. Ty mají prakticky neomezenou životnost a lze je snadno mýt v myčce na nádobí. Některé odsavače mají indikaci nasycení uhlíkových filtrů nebo jsou vybaveny indikátorem efektu filtrace. Na povrch digestoře je nejvhodnější použít speciální přípravek, který může být na lihové bázi a skvěle odmastí a vyčistí povrchy.


Velmi účinné jsou také parní čištiče. Foto: Phillips

Žehlička
Také žehličku je třeba pravidelně odvápňovat, zejména pokud máme tvrdou vodu a používáme ji poměrně často. Jestliže nechceme, aby se nám žehlička zanášela vodním kamenem, měli bychom jí plnit destilovanou vodou, nebo vodou z filtrační konvice.

Kávovar
Pravidelné odvápňování je třeba provádět i v případě kávovaru. Neustálé používání tvrdé vody může vést k nevratnému poškození varné jednotky spotřebiče. I zde se proto může hodit filtrační konvice. Abychom si připravili chutnou kávu, je třeba stroj občas vyčistit a pokaždé vyprázdnit odpad.

Toustovač, sendvičovač, topinkovač
Tyto domácí spotřebiče bychom měli čistit po každém použití, neboť na nich ulpívají zbytky pokrmů. Sice je vyloženě nepoškodí, ale schovat takto znečištěný toustovač, sendvičovač či topinkovač na další použití je nehygienické. Vhodné je plochu spotřebiče vytřít ubrouskem, topinkovač je pak třeba zbavit drobků.

- jpa -
 

Článek byl zobrazen 13589 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

  • Schody na zakázku od českého výrobce

    Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
  • Terasy na klíč - rok 2024 na nové terase

    Terasy a ploty, WPC i dřevěné materiály, různé dekory, realizace na klíč profesionálně a kvalitně. Terasová prkna skladem, vyberte si terasu na našem e-shopu nebo nás navštivte v terasovém centru a objednejte si termín realizace včas. Poradíme vám s projektem dle vašich představ.
  • Moderní rodinné domy ze zateplených tvárnic Durisol

    Zateplené tvárnice DURISOL mají řadu předností. Domy stavěné z tohoto systému jsou navíc moderní, promyšlené do posledního detailu a krásné. Prohlédněte si náš katalog RD!
  • Kvalitní nábytek české výroby

    Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
  • Nábytek ENO - nábytek, postele a sedací soupravy on-line

    Široká nabídka sedacího nábytku, nábytku do obývacího pokoje, dětského nábytku, ložnicového nábytku, nábytku do kuchyně a jídelny, rustikálního nábytku, kancelářského nábytku a zahradního nábytku. 1200 m2 výstavní a prodejní plochy, vlastní doprava.
  • Tepelná čerpadla Mach – Chameleon

    Vysoce výkonná česká tepelná čerpadla Mach Chameleon. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s dlouholetou tradicí. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.

Další články na téma Úklid, údržba a čištění

Když hadice nestačí aneb jak vybrat ideální vysokotlaký čistič?

Když hadice nestačí aneb jak vybrat ideální vysokotlaký čistič?

Vysokotlaký čistič, pro který se u nás ujal výraz wapka, je velice užitečným domácím a zahradním pomocníkem. Snadno a rychle s ním umyjete vše od zabláceného kola až po chodník nebo fasádu. Wapky umí šetřit čas i vodu, je však třeba vědět, která je pro vaše účely nejlepší. Podle čeho wapku vybírat a jaké možnosti tyto univerzální tlakové čističe nabízejí?

 
Ultramax mop Microfibre 2 v 1 – dva druhy vláken pro efektivnější úklid

Ultramax mop Microfibre 2 v 1 – dva druhy vláken pro efektivnější úklid

Při úklidu a mytí podlah chceme dosáhnout co nejlepšího výsledku a přitom vynaložit co nejméně námahy. Vileda přichází s vylepšenou novinkou – mopem Ultramax Microfibre 2 v 1 s dvěma druhy vláken a kbelíkem se zdokonaleným ždímacím košem.

 
Renovace fasády svépomoci – mytí, čištění i nátěr zvládnete sami

Renovace fasády svépomoci – mytí, čištění i nátěr zvládnete sami

Renovace nebo jen vyčištění fasády zásadně oživí vzhled budovy, ať už se jedná o rodinný nebo bytový dům. Obojí, tedy vyčištění i případný nátěr, lze zvládnou svépomoci. Budete potřebovat vysokotlaký čistič, postřikovač pro aplikaci čistících přípravků, vhodné nářadí a pár dobrých rad.

 
Parní čističe zničí bez chemie zažrané nečistoty i bakterie

Parní čističe zničí bez chemie zažrané nečistoty i bakterie

Chcete mít doma dokonale čisto, zbavit se mastnoty, zašlé špíny, vodního kamene a bakterií? Pokud máte parní čistič, nemusíte běhat s hadrem a kupou čisticích prostředků, aby byl výsledek vašeho snažení trochu poznat. Jak vlastně parní čističe fungují a na co všechno se dají použít?

 
Snadný a rychlý úklid pomocí mopu Ultramat Turbo

Snadný a rychlý úklid pomocí mopu Ultramat Turbo

Mít vytřenou podlahu během pár minut, navíc s minimální námahou a se suchýma rukama je snem každého, kdo musí pravidelně uklízet. Díky mopům Vileda je to možné – podlaha je dokonale čistá, téměř suchá a vy se nemusíte ani ohnout ke kbelíku.

 
Hodinový manžel aneb práce všeho druhu

Hodinový manžel aneb práce všeho druhu

Každá žena by doma chtěla mít zručného kutila, který si se vším poradí, ale ne každá takové štěstí má. Někteří muži na drobné opravy v bytě nemají vzhledem k pracovnímu vytížení čas, jiní se necítí být tak šikovní, aby úkol zvládli, a někdy chybí mužská ruka v domácnosti úplně. V takovém případě nezbývá než zavolat hodinového manžela, který vše vyřeší levou zadní.

 
Zásady feng-šuej platí i pro pomocné technické místnosti

Zásady feng-šuej platí i pro pomocné technické místnosti

Mnohé byty a domy netvoří jen obytné místnosti, ale také tzv. pomocné místnosti, které využíváme ke shromažďování sezónních nebo rozměrných věcí či nářadí. Často se však stává, že se v nich hromadí také nepořádek a věci, které vůbec nepotřebujeme. V takovém případě je dobré se držet učení feng-šuej, které radí jednoznačně: uklízet a vyhazovat!

 
Kam s velkoobjemovým a nebezpečným odpadem?

Kam s velkoobjemovým a nebezpečným odpadem?

Dosloužila vám stará televize, pořídili jste si novou sedačku, nebo rekonstruujete byt a máte spoustu smetí, které se kvůli rozměrům nevejde do běžné popelnice? Pravděpodobně tak řešíte problém, jak se toho všeho zbavit? V tomto článku si povíme, jak naložit s velkoobjemovým či nebezpečným odpadem, případně se stavební sutí.

 

Zpět na předchozí stránku

Náš tip

BYTELNÝ PLASTOVÝ STŮL Z „TRAPLASTU“

Bezúdržbový stůl Piknik pro celoroční používání si můžete pořídit samostatně nebo s našimi plastovými lavičkami. Poslouží u domu, na zahradě, u chalupy i jako městský mobiliář.

 

Výrobník rostlinného mléka JATA

Jata MILKER set 2v1 - výrobník rostlinného mléka + tyčový mixér 400W. Za pouhé 2 minuty můžete mít rostlinné mléko připravené ke konzumaci. MILKER vám umožňuje vyrábět všechna rostlinná mléka s jakýmkoliv typem semen, ořechů nebo obilovin.

 

Sprchový kout s mramorovou vaničkou

Akce! Sprchové kouty s kvalitní pevnou vaničkou z litého mramoru. Dlouhá životnost, prodloužená záruka a zaručená spokojenost. Provádíme demontáže starých sprchových koutů a montujeme nové po celé ČR.

 

Zahradní dřevěný set - stůl VIET a křesla LUCY

Zahradní sestava nábytku z akáciového dřeva pro 6 osob. Sestavu tvoří zahradní rozkládací stůl Viet akácie a 6x zahradní stohovatelné křeslo LUCY z akácie. Dlouhá životnost a nenáročná údržba.

 

Robotická sekačka od Garlandu

Robotická aku sekačka Riwall RRM 500 APP seká na jedno nabití až 130 min., poradí si i se stoupáním do 15° a snadno se ovládá aplikací, kde můžete nastavit až 4 zóny sekání.

 

ŠIKMÉ EXTERIÉROVÉ ŽALUZIE

Šikmá okna jsou jedinečný a krásný doplněk. S šikmými venkovními žaluziemi se navíc nebude interiér přehřívat.

 

Reklama

Reklama

Firmy z oboru

TRUHLÁŘSTVÍ MÍČEK OSTRAVA

Výroba ložnice na zakázku. Kvalitní český nábytek z lamina, dýhy i masívu. Podívejte se na naše reference.

Nejčtenější z této rubriky

Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Panelová výstavba je pro někoho noční můra, jiní jsou vlastníky bytů v této výstavbě a uvažují, jak rekonstruovat nevyhovující parametry dle současných požadavků. Vlastníci bytu 3+1 v panelovém domě v Praze na Jižním městě měli jasnou představu – chceme nejen hezký a příjemný interiér, ale také vše navrženo v souladu se současným standardem bydlení.

 

Jak se zbavit rybenek v domácnosti?

Jak se zbavit rybenek v domácnosti?

Mezi tvory, s nimiž rozhodně nechceme sdílet společnou domácnost, patří rybenky. Jde o malý, hbitý hmyz kapkovitého tvaru, který nám často dělá společnost v koupelně, na toaletě, ale zabydlet se může i v komoře či spíži. Jak se rybenek navždy zbavit? Máme pro vás pár ověřených triků.

 

Pár rad a triků do domácnosti

Pár rad a triků do domácnosti

Každému se občas stává, že doma něco rozlije, vysype, rozbije nebo jinak poškodí, a to ať už při různých domácích pracích nebo jen při běžné nepozornosti své či návštěvy. Proto vám přinášíme pár účinných rad, jak co nejlépe prekérní situaci vyřešit, a zároveň pár triků, jak vylepšit stav již staršího domácího vybavení.

 

Retro vypínače nejen do retro domácnosti

Retro vypínače nejen do retro domácnosti

Každý, kdo podlehl kouzlu retro designu a rád se doma obklopuje věcmi, které jej při pohledu navracejí do dětství, by se měl zaměřit nejen na viditelné kusy nábytku, ale také na detaily. Takové domácnosti, chatě či chalupě by neměly chybět například retro vypínače, jejichž vzhled je naprosto věrohodný, ale funkčnost tentokrát již stoprocentní.

 

Zařizujeme kuchyni od A do Z

Zařizujeme kuchyni od A do Z

Zařizování kuchyně představuje běh na dlouhou trať. Vymyslet vše tak, aby byla nejen praktická, ale zároveň estetická a kvalitní, není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Podívejme se alespoň ve zkratce, co nás v takovém případě čeká a na co bychom neměli zapomenout.

 

Elektrocentrála jako záložní zdroj na chalupu

Elektrocentrála jako záložní zdroj na chalupu

Stojí vaše chata nebo chalupa mimo civilizaci, uprostřed luk a lesů? Mnozí vám tuto romantiku jistě závidí, ale vy víte, že to má i svá úskalí. Tím hlavním problémem je, že není možné ji napojit na elektrické vedení. Záchranou v tomto případě může být kvalitní elektrocentrála, která zastoupí funkci dlouhodobého zdroje elektrické energie.

 

Jak vypadají moderní zásuvky a vypínače? Design, kreativita i smart funkce

Jak vypadají moderní zásuvky a vypínače? Design, kreativita i smart funkce

Vybavujete si domácnost, rekonstruujete byt nebo chcete pouze zmodernizovat vzhled zařízení v místnostech vašeho rodinného domu? Určitě si chcete dát záležet na každé maličkosti, a proto nezapomeňte ani na výměnu vypínačů a zásuvek. Tyto malé a poněkud nenápadné doplňky už nemusí zastávat pouze jedinou roli pro zapnutí nebo vypnutí osvětlení, dnešní doba přináší řadu nejrůznějších stylových designů i bohatých možností funkčnosti.

 

Rotační smeták pomůže s denním úklidem

Rotační smeták pomůže s denním úklidem

Mechanické zametače koberců byly úklidovým hitem v 60. letech minulého století. Sloužily na velmi rychlý úklid rozsypaných drobečků na kobercích. Dnes se do našich domácností rotační smetáky vítězně vrací. Nepotřebují totiž elektrický proud ani akumulátor.

 

Další z této rubriky

Náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení

Náhradní elektrické zdroje pro čerpadla ústředního topení

Náhradní - záložní elektrické zdroje pro oběhová čerpadla ústředního topení. Dlouholetá zkušenost a kvalitní výroba, pozáruční servis zdarma. Životnost desítky let.

 

Jak ochránit zahradu a úrodu před škůdci?

Jak ochránit zahradu a úrodu před škůdci?

Každoročně se na zahradu stahují nejrůznější škůdci, kteří pátrají po potravě. Tito škůdci mohou být ptáci, hlodavci či divoká zvěř. Tak či tak jsou na zahradě většinou nevítaní. Žádný zahrádkář si nepřeje přijít o svoji úrodu, proto je nutné zahradu patřičně před škůdci ochránit.

 

Stěhování bez stresu

Stěhování bez stresu

Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Zcela jistě je to nadsázka, ale na kompletní stěhování se asi nikdo příliš netěší. Při pečlivém plánování a organizaci se dá vše pohodlně zvládnout a dokonce ze stěhování mnohé vytěžit.

 

Které pánské boty vzít do společnosti?

Které pánské boty vzít do společnosti?

Čeká vás ples, divadlo či důležitá pracovní schůzka? Jak se na takovou událost obléct? Pokud chcete udělat dojem, je důležité zvolit ten správný a dobře padnoucí outfit. Doma rozhodně nechejte džíny, mikiny, tenisky, sandály či pantofle. Na takové příležitosti zkrátka nepatří. My ale víme, co je sázkou na jistotu, abyste se ve společnosti cítili jako ryba ve vodě!

 

Klasické i moderní metody úklidu prachu

Klasické i moderní metody úklidu prachu

V současné populaci žije více čtvrtina alergiků a jejich počet se nebezpečně zvyšuje. Zvlášť nejvíce trpí potížemi trpí děti a proto je potřebné interiér co nejúčinněji zbavovat prachu a alergenů.

 

Účinný boj s mravenci - funguje chemie i babské rady

Účinný boj s mravenci - funguje chemie i babské rady

Možná vás poslední dobou také trápí mravenci, kteří si přes vaši kuchyň či obývák ať už doma nebo na chatě udělali dálnici. Drze se promenádují po kuchyňské lince nebo po zemi a hledají něco k snědku. Zbavit se jich můžete mnoha chemickými prostředky, ale za zkoušku stojí i osvědčené babské rady, kdy v boji proti nim postačí prostředky přírodní.

 

Jak se zbavit rybenek v domácnosti?

Jak se zbavit rybenek v domácnosti?

Mezi tvory, s nimiž rozhodně nechceme sdílet společnou domácnost, patří rybenky. Jde o malý, hbitý hmyz kapkovitého tvaru, který nám často dělá společnost v koupelně, na toaletě, ale zabydlet se může i v komoře či spíži. Jak se rybenek navždy zbavit? Máme pro vás pár ověřených triků.

 

Elektrické lapače hmyzu – vyhrajte boj s komáry doma i venku

Elektrické lapače hmyzu – vyhrajte boj s komáry doma i venku

Někdy stačí jen na chvíli otevřít okno a ani se nenadějeme a máme pokoj plný much či jiného polétavého hmyzu. Můžeme se ho zkusit zbavit pomocí klasické mucholapky, ale ta nepůsobí zrovna esteticky. Skvělým řešením jsou proto elektrické lapače hmyzu, které by se tak zejména v letním období měly stát standardním vybavením domácnosti.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.