Profiterasy - kompletní realizace teras

Reklama

Péče o domácí spotřebiče – jak správně čistit myčku nebo kávovar?

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

24.10.2015

Když si pořídíme domů nový elektrický spotřebič, očekáváme od něj, že nám bude dlouho a dobře sloužit. Jenomže často zapomínáme se těmto domácím pomocníkům za jejich práci odvděčit alespoň tou základní údržbou. Pak se ale nemůžeme divit, že musíme volat opraváře, nebo spotřebiče rovnou odepsat. Čím a jak často je tedy dobré je čistit?

Kdy se pustit do čištění?

Frekvence čištění některých domácích spotřebičů je dána tím, jaké je složení vody, kterou používáme a jaká je její tvrdost. Jde zejména o pračky, myčky nádobí či varné konvice, které jsou s vodou v přímém kontaktu. Pak jsou tu spotřebiče, jako je chladnička, mikrovlnná trouba či odsavač par, u nichž je důležité to, jak moc je používáme a od toho by se měla odvíjet intenzita naší péče.

Volte speciální prostředky

Při údržbě daného domácího spotřebiče bychom se vždy měli držet uživatelského návodu, který je u něj přiložen. Vyzkoušet můžeme nejrůznější osvědčené domácí čističe, jako je ocet nebo kyselina citrónová, ale někdy je mnohem lepší sáhnout po prostředcích, které jsou speciálně určeny pro čištění konkrétního spotřebiče.

Jak pečovat o konkrétní spotřebiče?

Pračka
Základem v péči o pračku je pravidelné čištění filtru, které bychom měli provádět několikrát ročně, ideálně co 3 měsíce. Nejde o nijak náročnou činnost, u každé pračky je však postup čištění filtru jiný, proto je dobré pracovat podle návodu. Pravidelným čištěním filtru předejdete jeho poškození a případným poruchám. Po každém praní bychom měli otřít manžetu pračky, aby nedocházelo ke vzniku plísní a zápachu. Otřít manžetu je nutné zejména v případě, kdy víte, že pračka bude delší dobu v nečinnosti. Alespoň jednou měsíčně bychom měli věnovat pozornost očištění dávkovacího šuplíku – zásobníku na prací prostředky. Usazují se na něm zbytky prášků, pracích gelů a aviváží a tyto usazeniny mohou způsobit na prádle nevzhledné fleky.

V závislosti na tvrdosti vody je třeba občas provést i odvápnění pračky. Pokud bychom to nedělali a máme doma tvrdou vodu, zanesení topného tělesa vodním kamenem na sebe nenechá dlouho čekat. Poté dojde k lokálnímu přehřátí a nevratnému poškození topného tělesa. Pokud při zapnutí pračky cítíme nepříjemný zápach, je třeba vyčistit buben. Na ten je možné použít speciální prostředky, ale stejně účinný je i hrnek octa či kyselina citrónová. Do bubnu pračky vložíme starý hadr, který nečistoty pohltí, a zapneme vyvařovací program. Životnost pračky tak bude opět o nějaký ten pátek prodloužena.

Myčka
Než vložíme nádobí do myčky, měli bychom z něj vždy odstranit zbytky jídla, protože myčka nemá možnost se sama těchto zbytků zbavit. Odstranění zbytků jídla kyselé povahy zamezí také vzniku koroze v myčce. Dále je třeba pravidelně doplňovat do myčky speciální sůl, která zamezí vytváření matných povlaků na nádobí vlivem nadměrné tvrdosti vody. Sůl je dobré doplňovat i v případě, že používáme na mytí tablety, které sůl již obsahují. V případě, že používáme tablety bez leštidla, musíme do myčky také pravidelně doplňovat leštidlo. Pravidelně čistíme také filtry a celý prostor myčky. Jednou za dva měsíce je tak vhodné použít speciální čistič myčky, který důkladně vyčistí veškeré části tohoto spotřebiče.

Sušička
Sušička je vybavena několika filtry a ty je nutné udržovat v čistotě, aby spotřebič fungoval správně a bez problémů. U každého typu sušičky jsou dané filtry umístěny jinde. Každá sušička má však jeden základní filtr a ten je nutné vyčistit po každém sušení. Ostatní filtry je pak dobré čistit tak často, jak doporučuje výrobce. Je také třeba dbát na to, aby se v sušičce nenahromadila přílišná vrstva uvolněných vláken. Vlhkým hadříkem bychom měli po každém použití přetřít těsnění dvířek.

Chladnička a mraznička
Chladnička je jeden z nejnamáhanějších domácích spotřebičů, proto je třeba mu věnovat dostatek pozornosti. Vzhledem k tomu, že do ní ukládáme potraviny, měli bychom alespoň jednou měsíčně vyndat a vyčistit veškeré šuplíky a poličky. Omyjeme je teplou mýdlovou vodou a dosucha utřeme. Důležité je také vytřít interiér chladničky a vnitřní část dveří a to nejlépe čistým hadříkem s teplou vodou a prostředkem na nádobí. Stejně pak postupujeme i při čistění mrazáku, který je však třeba nechat před čištěním odmrazit (pokud nemáme mrazák s beznámrazovou technologií). Námraza zvyšuje spotřebu, proto je třeba se jí zbavit alespoň dvakrát do roka.

Důležité je u chladničky vyčistit i odtokový kanálek nacházející se na její zadní straně, který odvádí vodu ze spotřebiče. Zamezíme tak jeho případnému ucpání. Kondenzátor, který se nachází na zadní straně, umýváme v závislosti na jeho zašpinění a nejlépe ve chvíli, kdy odmrazujeme celý spotřebič. Alespoň jednou ročně opatrně, ale důkladně, očistíme chladič lednice od prachu, protože prach omezuje ochlazování. Také těsnění chladničky je vhodní čas od času opláchnout teplou vodou.

Mikrovlnná trouba
Do mikrovlnné trouby vkládáme pouze nádobí určené pro mikrovlnné trouby - nesmí obsahovat kovy, či pokovené zdobení. Potraviny je třeba ohřívat vždy přikryté plastovým poklopem, aby se jejich kusy při ohřevu nedostaly až na tukový štítek. Pokud by došlo k jeho poškození, mohl by být nenávratně poškozen celý spotřebič. Vnitřní prostor mikrovlnné trouby je pak vhodné pravidelně čistit prostředkem určeným na nerezový povrch či speciálním čističem na mikrovlnné trouby.

Vysavač
Sáčkové vysavače nesmí být používány k vysávání hrubých nečistot, stavebního prachu, vody, mokrých předmětů apod. Mohlo by dojít ke kompletnímu ucpání filtračního systému, následnému přehřátí motoru a v krajním případě i zahoření přístroje. U sáčkových vysavačů je potřeba pravidelně měnit sáčky, u bezsáčkových vysavačů pak vyprazdňovat zásobník na prach. Sáčkové, bezsáčkové i robotické vysavače jsou vybaveny vzduchovými filtračními částmi, které se po čase používání zanesou jemným prachem. V takovém případě je vhodná výměna všech vzduchových filtrů (motorový, HEPA a další filtry). Při běžném používání v domácnosti se standardně doporučuje měnit filtry cca 1x za půl roku.

Rychlovarná konvice
Jak často je třeba čistit rychlovarnou konvici, závisí především na tvrdosti vody a také četnosti používání. Pokud máme doma tvrdou vodu, je nezbytné konvici pravidelně odvápňovat. Nejenže vodní kámen, který se na dně varné konvice usazuje, nevypadá nijak vábně, způsobuje také vyšší spotřebu elektrické energie a ohřev vody je pomalejší. Nutnosti odvápňování je možné se vyhnout nákupem filtrační konvice. Voda z ní je velmi chutná a neobsahuje vodní kámen. Běžnou rychlovarnou konvici, zejména s topnou spirálou na dně, je třeba pravidelně dezinfikovat – v prodeji jsou speciální odvápňovače, které se nalijí do konvice (tak, aby byla spirála ponořena) a obsah konvice se nechá několikrát přejít varem. Poté je třeba rychlovarnou konvici jen vypláchnout. Speciální přípravek na odvápnění může nahradit také ocet či kyselina citrónová rozpuštěné ve vodě. Dezinfekci varné konvice je třeba provádět vždy, když je varná spirála zanesena.

Trouba
Kdo má doma troubu s pyrolytickým čištěním, jednoduše jen zapne čisticí program a počká, až se vnitřek trouby sám vyčistí. Zahřátí trouby na 500 stupňů Celsia způsobí, že se veškeré připečené zbytky jídla spálí na prach. Jakmile trouba dokončí cyklus a vychladne, stačí vzít vlhkou utěrku a popel setřít. Na údržbu běžné trouby je třeba si pořídit některý z profesionálních výrobků pro hloubkové čištění trub. Odstraňují mastnotu a nánosy uvnitř trouby bez nutnosti drhnutí.

Varná deska
Během vaření se občas stane, že nám „uteče“ obsah hrnce, nebo že olej z pánve zastříká celé nejbližší okolí. Znečištěnou desku je po každém vaření třeba vyčistit. Nejprve speciální škrabkou odstraníme tvrdé usazeniny a vodní kámen a poté povrch očistíme speciálním prostředkem na sklokeramické desky.

Digestoř
U digestoří je nezbytné pravidelné čištění a výměna filtrů. Životnost recirkulačních filtrů bývá cca 6 měsíců až jeden rok, samozřejmě vždy záleží na tom, jak často a intenzivně vaříme. Jakmile se nám bude zdát, že filtr nepohlcuje pachy a ty se vrací do místnosti, je čas na jejich výměnu. Pozornost je třeba věnovat také protihlukovým kovovým filtrům, kterými je dnes vybavena téměř každé digestoř. Ty mají prakticky neomezenou životnost a lze je snadno mýt v myčce na nádobí. Některé odsavače mají indikaci nasycení uhlíkových filtrů nebo jsou vybaveny indikátorem efektu filtrace. Na povrch digestoře je nejvhodnější použít speciální přípravek, který může být na lihové bázi a skvěle odmastí a vyčistí povrchy.


Velmi účinné jsou také parní čištiče. Foto: Phillips

Žehlička
Také žehličku je třeba pravidelně odvápňovat, zejména pokud máme tvrdou vodu a používáme ji poměrně často. Jestliže nechceme, aby se nám žehlička zanášela vodním kamenem, měli bychom jí plnit destilovanou vodou, nebo vodou z filtrační konvice.

Kávovar
Pravidelné odvápňování je třeba provádět i v případě kávovaru. Neustálé používání tvrdé vody může vést k nevratnému poškození varné jednotky spotřebiče. I zde se proto může hodit filtrační konvice. Abychom si připravili chutnou kávu, je třeba stroj občas vyčistit a pokaždé vyprázdnit odpad.

Toustovač, sendvičovač, topinkovač
Tyto domácí spotřebiče bychom měli čistit po každém použití, neboť na nich ulpívají zbytky pokrmů. Sice je vyloženě nepoškodí, ale schovat takto znečištěný toustovač, sendvičovač či topinkovač na další použití je nehygienické. Vhodné je plochu spotřebiče vytřít ubrouskem, topinkovač je pak třeba zbavit drobků.

- jpa -
 

Článek byl zobrazen 14170 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

  • Dřevěné šperky a bytové dekorace

    Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.
  • Schody na zakázku od českého výrobce

    Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
  • SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy

    Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.

Další články na téma Úklid, údržba a čištění

Jak vyčistit domácí elektroniku?

Jak vyčistit domácí elektroniku?

Elektronikou jsou naše domovy leckdy přímo zavaleny. Děti mají své televizory v pokojíčku, společný pak najdete v obývacím pokoji, každý vlastní počítač, k tomu nějaký ten DVD přehrávač, či CD přehrávač, docela jistě se to i u vás pěkně nasčítá. Slouží nám a my jsme za ně rádi. Ovšem aby tomu tak bylo co nejdelší dobu, je nutné se i o domácí elektroniku náležitě starat a pravidelně jí čistit. Jak na to?

 
Čištění a údržba dřevěné kuchyně

Čištění a údržba dřevěné kuchyně

Ve výčtu přírodních materiálů stojí stále na prvních příčkách dřevo, dokáže totiž zútulnit každý interiér a to bez ohledu na to, zda jde o interiér klasický či moderní. Jestliže také patříte k jeho milovníkům a rozhodli jste se dřevem obklopit i v kuchyni, měli byste vědět, jak o dřevěnou kuchyňskou linku správně pečovat, aby zůstala dlouho krásná.

 
Pomocníci pro ruční odklízení sněhu

Pomocníci pro ruční odklízení sněhu

„A zase sype“…i taková může být reakce mnoha lidí na každodenní sněhovou nadílku, která k české zimě prostě patří. Jen málo lidí má z neustále padajících vloček radost, pro většinu to totiž znamená nekonečné odhrnování, odhrabávání a zametání chodníku a přístupu k domu. Naštěstí existují pomocníci, jako jsou lopaty, hrabla, shrnovače a metly, které práci ulehčí.

 
Dokonale čistá okna s minimální námahou? Jedině s vysavačem na okna.

Dokonale čistá okna s minimální námahou? Jedině s vysavačem na okna.

Mytí oken je neoblíbená leč nutná práce. I tuto činnost si lze s těmi správnými pomocníky ulehčit a zefektivnit. Jednou z nejžádanějších úklidových pomůcek je vysavač na okna, někdy nazývaný také jako aku stěrka na okna. Vileda nyní přichází s novinkou - vysavačem Windomatic s extra sacím výkonem, navíc v akčním setu.

 
Rotační smeták pomůže s denním úklidem

Rotační smeták pomůže s denním úklidem

Mechanické zametače koberců byly úklidovým hitem v 60. letech minulého století. Sloužily na velmi rychlý úklid rozsypaných drobečků na kobercích. Dnes se do našich domácností rotační smetáky vítězně vrací. Nepotřebují totiž elektrický proud ani akumulátor.

 
Jak správně čistit robotický vysavač? Co čistit a jak často měnit filtr?

Jak správně čistit robotický vysavač? Co čistit a jak často měnit filtr?

Aby vám robotický vysavače sloužil co nejdéle a co nejlépe, je potřeba pravidelně provádět jeho čistění a údržbu. Zde je návod, jak správně čistit a udržovat robotický vysavač, včetně doporučení, jak často měnit filtr.

 
Úklid bez stresu

Úklid bez stresu

Předvánočnímu úklidu se nevyhne asi žádná rodina. Někteří to pojímají opravdu velkoryse a poctivě, jiní už dávno přišli na to, že Vánoce přijdou i bez „gruntování“. Jak ale zvládnout alespoň základní úklid bez újmy na zdraví?

 
Úklid po povodních a odklízení následků povodní

Úklid po povodních a odklízení následků povodní

Povodeň, se kterou se v nedávných dnech musela část republiky potýkat, zasáhla mnoho domácností. Velká voda sice již opadla, ale teprve teď se ukazuje, jakou spoušť po sobě zanechala. Škody jsou obrovské, lidé mají zatopené byty, domy, zahrady i sklepy. Co tedy dělat, abychom se s následky velké vody co nejrychleji vypořádali?

 

Zpět na předchozí stránku

Náš tip

Žehlicí prkno a schůdky 2 v 1

Multifunkční žehlicí prkno JATA 848 E s vysokou stabilitou je vhodné do každé domácnosti. Model 2 v 1 je navíc vybaven schůdky - když právě nežehlíte, můžete schůdky využít pro snadné dosažení vyšších prostor v domácnosti. Schůdky mají protiskluzovou úpravu, a tak je jejich používání opravdu bezpečné, výšku 70 cm a nosnost 130 kg.

 

Přikrývka Aloe Vera – duté vlákno

Potah přikrývky je vyroben z tkaniny z 100% mikrovlákna s výtažkem z Aloe Vera, které má mimořádně příznivé působení na lidskou pokožku, schopnost zmírňovat bolesti svalů a kloubů, jakož i redukce výskytu bakterií a hub.

 

UMĚLÉ VÁNOČNÍ STROMKY FLORUM

Umělé vánoční stromky FLORUM jsou dokonalou imitací živých vánočních stromků - jsou krásné, neopadávají a vypadají jako živé.

 

MATRACE STORE – VŠE PRO ZDRAVÉ SPANÍ

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

POSTEL Z MASIVU

Postel z masivního dubu JESSIE splní nejpřísnější nároky na retro design a moderní funkčnost ložnice z masivního dřeva. Právě díky tomuto materiálu je rám celé postele stabilní.

 

Olivová servírovací prkénka

Servírovací kuchyňská prkénka z olivového dřeva. Široký výběr prkének s  nádhernou kresbou dřeva. Ruční výroba z dílny italského řemeslníka. 

 

Reklama

Reklama

Firmy z oboru

TRUHLÁŘSTVÍ MÍČEK OSTRAVA

Výroba ložnice na zakázku. Kvalitní český nábytek z lamina, dýhy i masívu. Podívejte se na naše reference.

Nejčtenější z této rubriky

Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Panelová výstavba je pro někoho noční můra, jiní jsou vlastníky bytů v této výstavbě a uvažují, jak rekonstruovat nevyhovující parametry dle současných požadavků. Vlastníci bytu 3+1 v panelovém domě v Praze na Jižním městě měli jasnou představu – chceme nejen hezký a příjemný interiér, ale také vše navrženo v souladu se současným standardem bydlení.

 

Jak se zbavit rybenek v domácnosti?

Jak se zbavit rybenek v domácnosti?

Mezi tvory, s nimiž rozhodně nechceme sdílet společnou domácnost, patří rybenky. Jde o malý, hbitý hmyz kapkovitého tvaru, který nám často dělá společnost v koupelně, na toaletě, ale zabydlet se může i v komoře či spíži. Jak se rybenek navždy zbavit? Máme pro vás pár ověřených triků.

 

Pár rad a triků do domácnosti

Pár rad a triků do domácnosti

Každému se občas stává, že doma něco rozlije, vysype, rozbije nebo jinak poškodí, a to ať už při různých domácích pracích nebo jen při běžné nepozornosti své či návštěvy. Proto vám přinášíme pár účinných rad, jak co nejlépe prekérní situaci vyřešit, a zároveň pár triků, jak vylepšit stav již staršího domácího vybavení.

 

Retro vypínače nejen do retro domácnosti

Retro vypínače nejen do retro domácnosti

Každý, kdo podlehl kouzlu retro designu a rád se doma obklopuje věcmi, které jej při pohledu navracejí do dětství, by se měl zaměřit nejen na viditelné kusy nábytku, ale také na detaily. Takové domácnosti, chatě či chalupě by neměly chybět například retro vypínače, jejichž vzhled je naprosto věrohodný, ale funkčnost tentokrát již stoprocentní.

 

Zařizujeme kuchyni od A do Z

Zařizujeme kuchyni od A do Z

Zařizování kuchyně představuje běh na dlouhou trať. Vymyslet vše tak, aby byla nejen praktická, ale zároveň estetická a kvalitní, není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Podívejme se alespoň ve zkratce, co nás v takovém případě čeká a na co bychom neměli zapomenout.

 

Elektrocentrála jako záložní zdroj na chalupu

Elektrocentrála jako záložní zdroj na chalupu

Stojí vaše chata nebo chalupa mimo civilizaci, uprostřed luk a lesů? Mnozí vám tuto romantiku jistě závidí, ale vy víte, že to má i svá úskalí. Tím hlavním problémem je, že není možné ji napojit na elektrické vedení. Záchranou v tomto případě může být kvalitní elektrocentrála, která zastoupí funkci dlouhodobého zdroje elektrické energie.

 

Jak vypadají moderní zásuvky a vypínače? Design, kreativita i smart funkce

Jak vypadají moderní zásuvky a vypínače? Design, kreativita i smart funkce

Vybavujete si domácnost, rekonstruujete byt nebo chcete pouze zmodernizovat vzhled zařízení v místnostech vašeho rodinného domu? Určitě si chcete dát záležet na každé maličkosti, a proto nezapomeňte ani na výměnu vypínačů a zásuvek. Tyto malé a poněkud nenápadné doplňky už nemusí zastávat pouze jedinou roli pro zapnutí nebo vypnutí osvětlení, dnešní doba přináší řadu nejrůznějších stylových designů i bohatých možností funkčnosti.

 

Údržba sklepů jako prevence proti plísním a správné skladování potravin

Údržba sklepů jako prevence proti plísním a správné skladování potravin

Víte, jak se starat o sklep, aby zůstal čistý, netvořily se v něm plísně a mohli jsme v něm uskladňovat třeba sezónní ovoce a zeleninu? Víte, jaké prostředí lépe vyhovuje jablkům, jaké bramborám a kde je možné mít uloženy zavařeniny? Je třeba se o úrodu uloženou ve sklepě starat? Na to vše vám odpoví následující článek.

 

Další z této rubriky

Určitě vás zima nepřekvapí?

Určitě vás zima nepřekvapí?

Dalo by se předpokládat, že všichni majitelé rodinným i bytových domů jsou na zimu dávno připraveni. Není toho málo, co bychom měli před úderem mrazů ještě zvládnout. Střecha, okapy, potrubí, zahradní chodníky, okna, dveře, ... Nezapomněli jste určitě na nic?

 

Snížení účtů za energie pomůže v obtížné situaci

Snížení účtů za energie pomůže v obtížné situaci

Jak vážné ekonomické dopady bude mít současná situace na domácnosti, zatím nikdo netuší. Proto je dobré začít se připravovat už teď a udělat, co se dá. Třeba si snížit účty za energie. Navíc kvůli tomu nemusíte ani nikam chodit.

 

Začátek pylové sezony je tady aneb jak zatočit s pylem na oblečení či na podlaze

Začátek pylové sezony je tady aneb jak zatočit s pylem na oblečení či na podlaze

Jaro je tady, teploty šplhají nahoru a příroda se po dlouhé zimě opět začíná probouzet. Období dlouhých teplých dnů s sebou ale bohužel přináší i začátek pylové sezony, noční můru všech alergiků. A právě alergie na pyl patří k těm nejčastějším. Pokud si myslíte, že se jedná pouze o venkovní záležitost, jste na omylu. Kdo z vás začíná na jaře větrat pokaždé, když se za oknem udělá krásně? Pyl se tak celkem jednoduše dostane i dovnitř domu, kde nebude patřit mezi vítané hosty. Jak si s ním poradit?

 

Revize a kontroly elektroinstalací a elektrozařízení

Revize a kontroly elektroinstalací a elektrozařízení

Provádět pravidelné revize elektroinstalací v domech a na stavbách, revize elektrorozvodů a dalších elektrických zařízení ukládá zákonná povinnost. Revize elektroinstalací a elektrospotřebičů jsou prováděny certifikovanými revizními techniky s potřebnou kvalifikací a osvědčeními pro dané zařízení a prostředí.

 

Jak do boje s invazí domácích škůdců

Jak do boje s invazí domácích škůdců

České domácnosti trápí potkani, švábi, mravenci faraoni i klíšťáci holubí. V poslední době však nejvíc štěnice. Škůdci se skrývají v rámech obrazů, za tapetami, ve skříních, na půdách a ve sklepích. Jejich hubení je obtížné, ale my víme, jakými zbraněmi lze boj s nimi vyhrát.

 

Podlahové zásuvky, o kterých nevíte aneb, jak se zbavit zbytečných kabelů

Podlahové zásuvky, o kterých nevíte aneb, jak se zbavit zbytečných kabelů

Že nemáte kam zapojit notebook na stole uprostřed místnosti nebo při odpočinku na terase? Televizi máte v jediném možném rohu vedle zásuvky a k zahradnímu grilu natahujete prodlužovací šňůru oknem? Nemusíte! Problém hravě řeší podlahové zásuvky.

 

Inteligetní domácnost pro větší komfort, úspory i bezpečí

Inteligetní domácnost pro větší komfort, úspory i bezpečí

Co je to vlastně inteligentní domácnost? Jedná se v podstatě o jistou automatizaci domácnosti ve smyslu úspory času či sekvence kroků, které se mohou dělat samy bez vaší osobní přítomnosti. V obecné rovině by to měla být schopnost z libovolného místa, přímo nebo dle doporučení a souvztažností, ovládat jakékoli elektrické spotřebiče, měnit jejich nastavení, editovat, rozvíjet, doplňovat atd.

 

Zvětšujeme malý byt II. - Volba správného nábytku a doplňků

Zvětšujeme malý byt II. - Volba správného nábytku a doplňků

V první části našeho dvojdílného seriálu, jak si poradit s malým bytem, jste se dozvěděli, jak si pohrát s prostorem a jak vymalovat. Dnes si řekneme, jaký nábytek je do malého bytu ideální, aby nepůsobil jako pěst na oko a zároveň plnil maximálně svou funkci v kombinaci se zabíráním prostoru.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.